Juodieji Serbentai - Bona

Labai ankstyva, desertinė juodųjų serbentų veislė. Uogos labai didelės, labai gero skonio. Krūmai augūs, vidutiniškai išsiskleidę. Serbentai ištvermingi žiemą.

Bespyglė gervuogė - Thornfree

Bespyglė gervuogių forma, išvesta JAV. Krūmas augus, išsiskėtęs, vaisiai dera ant dvimečių šakų. Uogos stambios, pailgos, juodos spalvos, blizgančios, gero skonio. Sunoksta rugpjūčio gale – rugsėjo pradžioje.

Bespyglė gervuogė - Polar

Uogos labai didelės, kūgio formos, tamsiai juodos spalvos, blizgios, tvirtos. Nuostabaus desertinio skonio, labai sultingos, labai saldžios, aromatingos. Tinka šviežiam vartojimui ir perdirbimui.
Uogos sunoksta liepos – rugpjūčio mėn.
Vaiskrūmis stipraus augumo, pilnai užaugusio augalo dydis apie 1,5 – 2 m.
Veislė atspari šalčiui ir ligoms. Derlinga, bespyglė, deranti ant praėjusių metų ūglių. Derėjimas tęsiasi 3-4 savaites

Gervuogė - Karaka Black

Juoda vadinama karališka uoga. Veislė su dideliais saldžiais vaisiais pateko į daugelio Europos šalių ūkininkų ūkius ir yra plačiai naudojama pramoninėje gamyboje. „Karak“ juodosios uogos siekia iki 5 cm ilgio ir pasižymi sodriu skoniu.Pagrindinis veislės pranašumas yra dideli vaisiai. lgis užauga iki 5 cm, vidutinis svoris – 10 g, atskirų uogų masė gali būti 17 g. Žiemai rekomenduojama prilenkti prie žemės ir pridengti.

Bespygliai Agrastai - Rodnik

Rožinis bespyglis agrastas ‘Rodnik’ yra raudonųjų ir žaliųjų agrastų mišinys, tad jo uogų spalva yra nei tai raudona nei tai žalia, o rožinė! Taigi, jeigu jums patinka rožinės uogos – šis agrastas kaip tik jums!!! Uogos ne tokio intensyvaus skonio, yra aromatingos ir sultingos, odelė plona, uoga gaivi ir tinkanti tiek pavieniam vartojimui, tiek perdirbimui. Auginti paprasta ir lengva – pasodinti saulėtoje vietoje, palaistyti ir patręšti du kartus per metus, geriausia pavasarį ir rudenį

Spanguolė - Stevens

Kilusi iš JAV. Ji atspari šalčiui ir ligoms.Krūmas stipriai auga, formuodamas daug vidutinio ilgio ūglių, ant kurių auga daugybė vaisių. Ši veislė yra labai derlinga. Vaisiai sunoksta rugpjūčio ir rugsėjo mėnesio sandūroje, o derliumi galite mėgautis iki spalio / lapkričio. Vaisiai – dideli, visiškai subrendę tamsiai raudoni, paviršius beveik juodas, minkštimas kietas ir skanus. Lapai žali, o rudenį – raudoni.

Auga durpingoje, stiprioje, rūgščioje dirvoje (pH 3,5 – 4,5). Mėgsta saulėtas vieta, bet apsaugotas, o karštu oru būtina užtikrinti pakankamą dirvožemio drėgmę, nes šios veislės daigai nemėgsta pernelyg išdžiūti.

„Stevens“ spanguolių krūmus sodinti tarpais – 30–40 cm atstumu. Tręšti rekomenduojama trąšomis, kurios švelniai rūgština dirvą, ypač pavasarį. Pavasarį taip pat būtina tolygiai sutrumpinti ilgiausius horizontalius ūglius ir atkreipti dėmesį į vertikaliai augančius trumpesnius ūglius. Šio tipo genėjimas turėtų būti atliekamas kas 2–3 metus.

Aronija - Viking

Slyvalapė (juodavaisė) aronija krūmas, užaugantis iki 2 m aukščio Lapai ištisiniai, ovalūs, smailiaviršūniai, ryškiai žalios spalvos. Rudenį lapai parausta. Žiedai balti, sukrauti viršūniniuose skėtiškuose žiedynuose. Žydi gegužę – birželį, vaisiai subręsta rugpjūtį – rugsėjį. Kasmet gausiai dera. Atspari šalčiui ir ligoms.

Sausmedis - Aurora

Viena ankstyviausių uogų deranti gegužės pabaigoje – birželio pradžioje. Turi daug mineralų, vitaminų. 4 kartus daugiau turi antioksidantų nei avietės, braškės ar šilauogės. Tinka vartoti profilaktikai priešvėžiniams susirgimams, širdies kraujagyslių ligoms. Stiprina imunitetą.

„Aurora“ krūmas užauga iki 1,80 m. Pradeda derėti kitais metais nuo pasodinimo. Labai derlinga veislė, uogos didelės, pailgos, desertinės, aromatingos. Krūmas atsparus kenkėjams.

Didesnis derlius būna, kai auginami keli skirtingų veislių valgomieji sausmedžiai (geriau apsidulkina). Mėgsta silpnai rūgščią dirvą. Dirvožemis gali būti įvairus, tačiau sunkiau auga labai sunkiame molyje bei smėlyje.

Sausmedis - Wojtek

Uogos: didelės (net iki 2 cm ilgio), pailgos, šviesiai mėlynos spalvos su vaškiniu apnašu. Uogos tvirta odele, labai gero skonio, saldžios, aromatingos. Uogos sunoksta vienu metu. Nuskintos ilgai išsilaiko šviežios. Transportabilios. Tinka šviežiam vartojimui ir perdirbimui.
Uogos sunoksta gegužės mėn.
Vaiskrūmis vidutinio augumo, pilnai užaugusio augalo dydis apie 1,3 – 1,6 m. Stiebai ir šakelės labai tvirtos, nelinksta.
Veislė atspari šalčiui, pavasarinėms šalnoms ir grybinėms ligoms. Labai derlinga veislė. Dalinai savidulkė, auginant su kitomis veislėmis duoda didesnį derlių.

Sausmedis - Indigo Gem

Nauja veislė, išvesta Kanadoje. Gausiai dera birželio viduryje. Uogos didelės, pailgos formos ir skaniu minkštimu. Per vieną sezoną galima priskinti iki 4-5 kilogramų uogų. Uogas geriausia valgyti žalias. Būtina sodinti bent 2 krūmus, kryžmadulkis. Kaip ir kitos sausmedžių veislės, „Indigo Gem“ yra labai atsparus tiek žemai temperatūrai, tiek ligoms ir kenkėjams. Pasodinę augalus tinkamoje vietoje ir tinkamoje dirvoje, galite praktiškai juos pamiršti ir kasmet mėgutis derliumi. Uogos geriausiai auga, kai auginamos derlingoje, humusingoje ir gerai nusausintoje, šiek tiek rūgštaus pH dirvoje. Reikalinga saulėta vieta, tai turi įtakos uogų skoniui ir nokimo greičiui.

Aktinidija - Dr Szymanowski

Dekoratyvinė liana, savidulkė, jai pora nebūtina, bet vistiek patartina sodinti bent 2 vienetus, bus geresnis derlius.

Vijoklinis augalas, lianos aukštis 4 m, reikalinga atrama. Išsodinti reikia pietvakarių ir vakarų pusėse, kuriose pavėsis būna tik pirmoje dienos dalyje. Lapai yra žalios spalvos, rudenį keičia spalvą, įgyja raudoną ir bronzinį atspalvį. Uoga turi ananasų skonį. Vaisiai visiškai prinoksta rugpjūčio pabaigoje, skoniu primena kivį.

Genėti reiktų rudens pabaigoje arba žiemą prieš vegetacijos laikotarpio pradžią. Puikiai tinka pavėsinėms, sienoms, grotelėms, arkoms, tvoroms želdinti.

Sodinti 1.5 – 2 m atstumu viena nuo kitos.